Odchudzanie i oczyszczanie organizmu

53-witold-slaby - baner - Reiki Rzeszów - Mistrz Reiki - Witold Słaby - Wczasy Reiki - Szkolenia Reiki - Stopnie Reiki - wczasy oczyszczajace - wczasy odchudzajace

Wiele osób chorych, cierpiących czy to fizycznie, czy psychicznie szuka pomocy u lekarza. Chcemy, aby cierpienie jak najszybciej się skończyło. Jednak nie wiemy, że cierpienie jest sygnałem ostrzegawczym naszej istoty. Najczęściej ten sygnał mówi, że sposób w jaki żyjemy, jest wbrew naszej naturze – wbrew życiu. Nasze ciało nie daje już sobie rady w naprawianiu naszych błędów i ulega samozatruciu. Leki czy też leczenie objawowe, uśmierzają ból, zabijają bakterie, stymulują ciśnienie lub pracę serca. Często zostają wycięte organy – czy takie działania można nazwać wyleczeniem, tj. powrotem człowieka do homeostazy i samoregulujących się funkcji?
Prawdziwy powrót do zdrowia wiedzie przez uświadomienie sobie błędnej drogi życiowej, wprowadzenie stosownych korekt i detoksykacji organizmu, czyli odtrucia na poziomie psychicznym i fizycznym.

Przyczyny zanieczyszczeń współcześnie żyjącego człowieka.

W ciągu zaledwie 100 lat nasz sposób życia uległ radykalnej zmianie. Ze społeczeństwa żyjącego we współzależności z naturą, przeszliśmy do społeczeństwa eksploatującego naturę. Nauka i technika rozwinęła potężny przemysł, który zapewnia „komfort życia” – dostatek jedzenia, lekką pracę, rozrywkę na zawołanie, klimatyzowane pomieszczenia, lecznictwo likwidujące objawy chorób.

Jednak druga strona medalu tego postępu jest równie potężna:

materialistyczne i konsumpcyjne nastawienie do życia, ignorancja praw natury, skażenie wody, powietrza i gleby (a tym samym żywności), zachwianie równowagi ekologicznej – efekt cieplarniany, stres przekraczający możliwości adaptacyjne człowieka, co daje w konsekwencji zagubienie człowieka, tj. utratę zdrowia na poziomie psychicznym i fizycznym.

Źródła zanieczyszczeń organizmu.

Na poziomie fizycznym głównymi źródłami zanieczyszczeń są produkty żywnościowe.

  • spożywanie żywności rafinowanej, konserwowanej (tak chemicznie jak i radiacją), zła dieta.
  • substancje toksyczne dostające się z żywnością do organizmu takie, jak: pestycydy, antybiotyki, azotany i azotyny, metale ciężkie, pozostałości ze sztucznych opakowań.
  • substancje powstające podczas przechowywania i przetwarzania żywności zjełczałe tłuszcze, pleśnie i ich wytwory, tj. mykotoksyny, alfatoksyny, oksycholesterol.
  • polepszacze, barwniki, emulgatory i substancje zapachowe, które są wytworami chemicznymi – często bardzo toksycznymi.
  • leki chemiczne tak powszechnie nadużywane przez lekarzy i ich pacjentów.
  • grzybice po kuracjach antybiotykowych, zatrucia wątroby czy uszkodzenie nerek po chemioterapii,
  • problemy psychiczne po stosowaniu leków uspokajających i nasennych.

Wszystkie sztuczne leki stanowią źródło zatrucia naszego organizmu i nie wspierają jego naturalnych sił obronnych.

Kumulacji zanieczyszczeń sprzyja brak ruchu, a tym samym naturalnej detoksykacji przez spalanie, dotlenienie, wypocenie, pobudzenie perystaltyki jelit i oddawanie moczu. Toksyny gromadzone są między innymi w naturalnych obszarach eliminacji, a zwłaszcza w tkance tłuszczowej osób z nadwagą.

Na poziomie psychicznym źródłami zanieczyszczenia są:

  • przeżycia z okresu wczesnego dzieciństwa (trauma),
  • wpojenie dziecku wyidealizowanych lub (odwrotnie) destrukcyjnych poglądów na życie (stosunek do życia),
  • niezharmonizowane stosunki międzyludzkie w rodzinie, miejscu pracy itp.,
  • uleganie ideologiom głoszącym sprzeczności (współpraca-konkurencja itp.),
  • uleganie i kultywowanie niekontrolowanych emocji,
  • brak woli samodyscypliny,
  • niszczący stosunek do siebie, bliskich i otoczenia.

W/w czynniki zakłócają pole energetyczne człowieka tworząc „wiry”, w których gromadzi się „martwa” energia i materia.

Z uwagi na to, iż poziom psychiczny determinuje funkcjonowanie ciała, jego zaburzenie zwiększa – w rejonach napięć pola energetycznego i odpowiadających mu organów – kumulację toksycznej materii i martwych komórek ciała. Daje to obraz zatrucia organizmu.

Natura dba o swoje „dzieci”. Choć my sami często ignorujemy własną naturę żyjąc wbrew sobie, ona wyposażyła nas w naturalne systemy obrony przed zanieczyszczeniami tak psychicznymi, jak i fizycznymi.

Organizm posiada siedem systemów oczyszczania, które przejmują na siebie wszelkie toksyny, śluzy i niestrawione w pełni pokarmy.

W zakres tego systemu wchodzi: jelito grube, wątroba, tkanka łączna (mięśnie, ścięgna, stawy), nerki, nos, uszy oraz oczy, płuca i skóra. Swoistym magazynem toksyn jest tkanka tłuszczowa.

Jeśli jeden z członów tego systemu nie funkcjonuje, to z pomocą przychodzi kolejny. Wyłączanie się kolejnych naturalnych funkcji oczyszczania z powodu zablokowania toksynami, prowadzi do pogłębienia destrukcji organizmu, co odpowiada siedmiu stopniom rozwoju choroby:

  • pierwszy – ciągłe zmęczenie,
  • drugi – chroniczne bóle głowy, kości, organów itp.
  • trzeci – zmiany funkcjonalne, np. alergie, arytmia, rozwolnienie,
  • czwarty – zmiany strukturalne narządów, w tym torbiele, guzy, kamienie,
  • piąty– deformacje organów, kości, stawów,
  • szósty – choroby psychiczne, rozstrój układu nerwowego i hormonalnego,
  • siódmy– rozkład organizmu i destrukcja człowieka (psychofizyczny).

Przerwanie procesu toksykacji, rozpoczyna proces samooczyszczania. Jednak przekroczenie piątego etapu zanieczyszczenia, praktycznie nie pozwala na samo leczenie bez specyficznych zabiegów wspomagających, gdyż siły życiowe są już na wyczerpaniu dlatego…

Dieta, posty, półposty, głodówki jako idealne sposoby oczyszczające.

Głównym celem głodówek jest oczyszczenie organizmu ze starych, małowartościowych lub martwych komórek ciała.

Przeciętny, tzn. zdrowy człowiek posiada około 5% „martwych” komórek. U osób z nadwagą liczba ta sięga 10-20%. Natomiast osoby w podeszłym wieku oraz z licznymi chorobami, posiadają w swoim ciele 30-40% tych komórek (stąd ich zły wygląd i nieprzyjemny zapach).

Skutkiem ubocznym głodówek jest usunięcie zanieczyszczeń, np. ropni, likwidacja bakterii chorobotwórczych, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Częstotliwość postów uzależniona jest od stanu ogólnego, czyli konstytucji człowieka, posiadanej nadwagi, problemów zdrowotnych, sprawności organów wydalniczych.
Oczywiście najefektywniejsze są posty tzw. pełne, gdy nie dostarczamy organizmowi z zewnątrz żadnej energii pokarmowej. Jesteśmy wtedy na czystej wodzie, herbatach ziołowych, czasem pijemy herbatę zwykłą lub kawę.
Posty częściowe to posty oparte na sokach owocowych lub warzywach, wywarach owocowych oraz warzywnych.
Półposty to odżywianie na bazie produktów niskokalorycznych takich, jak owoce, warzywa lub ziarna zbóż.
Wybór rodzaju postu zależy również od konstytucji człowieka, stanu jego zdrowia oraz zaawansowania procesu oczyszczania.
Posty lecznicze należy wspierać:

  • gimnastyką leczniczą,
  • spacerami,
  • ćwiczeniami oddechowymi,
  • masażami (np. z oliwką),
  • ciepłymi kąpielami,
  • medytacją i kontemplacją,
  • czytaniem książek motywacyjnych (wspierających rozwój),
  • lewatywami lub płukaniem jelita grubego,
  • zażywaniem środków oczyszczających, np. glinki, nasion babki, wywarów ziołowych itp.

Ważnym elementem postu jest sposób wyjścia z głodówki co należy robić zgodnie z odpowiednią instrukcją.

Sposoby oczyszczania jelita grubego.

Jelito grube stanowi końcową część układu pokarmowego. Styka się ono bezpośrednio ze wszystkimi narządami jamy brzusznej. Pełni następujące funkcje:

  • funkcję wchłaniania: glukozy, witamin i aminokwasów (wytworzonych przez bakterie jelitowe), wody i elektrolitów,
  • funkcje wydalania i utrzymania masy kałowej: zablokowanie jelita (zaparcie) jest przyczyną szeregu dolegliwości (od nieświeżego oddechu po koszmarne myśli),
  • funkcję wytwarzania przy współudziale bakterii jelitowych, witamin i wewnętrznego ciepła (jako podstawy utrzymania odporności organizmu).

Zanieczyszczenie jelita grubego, niewłaściwa dieta i ciągły stres przyczynia się do zatrucia całego organizmu. Jego oczyszczenie ma na celu:

  • przywrócić czystość w jelicie (usunąć kamienie kałowe itp.) oraz unormować pH (słabo-kwaśne),
  • odbudować perystaltykę jelit i właściwe wchłanianie,
  • odbudować mikroflorę jelitową.

Do oczyszczenia jelita grubego przystępujemy po kilku zabiegach „zmiękczających” (kąpiele, sauna, picie soków i wywarów ziołowych).

Podstawowe sposoby oczyszczania bezpośredniego to różnego rodzaju wlewki i płukania.
Lewatywa – uchodzi za najbardziej efektywny i łatwy do wykonania zabieg. Praktycznie czyści jelito i pomaga w likwidacji większości chorób i ich objawów (w tym chorób płuc, gorączki i bólów głowy).
Hydrokolonoterapia – zabieg wodoleczniczy jelita grubego polegający na użyciu wody (lub wody z roztworami ziół) do wewnętrznego oczyszczania jelita.

Wiele osób traktuje na równi pojęcie detoksu i diety odchudzającej, tymczasem prawda jest taka, że oczyszczanie organizmu stosuje się nie tylko w celu zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Odtruwanie może się okazać bardzo pomocne dla naszego organizmu w kilku różnych sytuacjach. Detoks jest przede wszystkim metodą usuwania z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii, które sprawiają, że jesteśmy ociężali i zmęczeni, a dodatkowo mamy do czynienia z niestrawnością czy nadmiarem ciała, np. w okolicy brzucha. Dlatego detoksykację organizmu co jakiś czas powinien przeprowadzać tak naprawdę każdy z nas – wyeliminuje to wiele negatywnych skutków ubocznych niezdrowego trybu życia: bezsenność, zaburzenia koncentracji, alergie, bóle głowy, niestrawność, apatię.

ZAPRASZAMY NA TURNUSY I WARSZTATY OCZYSZCZAJĄCE
więcej informacji w AKTUALNOŚCIACH